IGTV Hakkında Bilmeniz Gerekenler

IGTV Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Instagram, içerik oluşturucular ve işletmeler için kapsamlı bir IGTV reklam planını henüz resmi olarak açıklamamış olsa da, en acil sorularınızın yanıtlarını bulmak için elimizden gelen her kaynağı araştırdık. İyi haber şu ki Instagram kısa süre önce IGTV reklamlarını tanıttı. Daha da iyi haber ise size bunun ne anlama geldiğini ve IGTV diziniz için bundan nasıl yararlanabileceğinizi anlatacağız. 2018'de piyasaya sürülmesine rağmen, içerik oluşturucular bir ürünü doğrudan izleyicilerine pazarlamak dışında IGTV kanallarından para kazanmanın bir yolunu bulamadı. Ancak Mayıs 2020'de Instagram, içerik oluşturucuları için bir reklam programı sunmaya başlayacağını duyurdu. Başka bir sosyal medya reklam geliri akışı arayan bir markaysanız, Instagram gelir elde etme yöntemi olarak bu yeni trendi kaçırmama ve IGTV reklamlarından yararlanma fırsatı verir.

IGTV Reklamları Ne Zaman Hizmete Girecek?

Haziran 2020'nin ilk haftasından itibaren Instagram, seçkin video içerik oluşturucularına Instagram para kazanma hedefi olanlar için bu programı sunmaya başladı. Bu program hala erken test aşamalarında olduğundan, henüz markalar ve şirketler tarafından yaygın olarak kullanılamıyor. IGTV reklamları pazarını erkenden köşeye sıkıştırmak isteyen bir markaysanız, henüz bir süre beklemeniz gerekecek. Facebook'a (Instagram'ın ana şirketi) göre, IGTV reklamlarının 2021 yılına kadar geniş çapta erişilebilir olmasını beklemiyorlar. Instagram'dan bir sözcü, "IGTV reklamları 2020'nin geri kalanı için test edilecek. Gelişmekte olan yapıda içerik oluşturucuların IGTV'de para kazanmada en fazla faydayı göreceğine inanıyoruz, ancak deneyimi doğru bir şekilde yaşadığımızdan emin olmak ve bunu yavaşça kullanıma sunduğumuz için çeşitli hesaplarla test edeceklerine inanıyoruz. Şu anda geliştirme konusunda paylaşılacak belirli bir plan yok. Instagram, Şubat 2020 gibi erken bir tarihte Instagram Partner Programı aracılığıyla IGTV reklamlarını belirli influencer için kullanıma sundu.

İçerik üreticiler IGTV Reklamlarından Ne Kadar Kazanabilir?

Instagram, IGTV reklam gelirlerinin % 55'ini üreticilerle paylaşmayı planlıyor. Bu Instagram reklam geliri elde etmek isteyenler için iyi bir oran. Instagram'ın COO'su Justin Ososky'ye göre bu bir "endüstri standardı". Bazı içeriklerde, Youtube, reklam gelirinin % 55'ini içerik oluşturuculara verirken, diğer% 45'i elinde tutuyor.