Instagram Etiket Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Instagram Etiket Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Instagram’da takipçi çoğaltma tekniklerinden en temel olan, en basiti ve en az zaman harcama gerektireni instagram etiket kullanmaktır. Paylaşılan içeriğin altına ilgili etiketleri seçip yazarak ve postu o etiket ile ilgilenen kişilere göstermek mümkün. Yani etiketler İnstagram'da anahtar kelimeler, arama terimleri olarak kullanılmaktadır. Fakat tüm etiketler aynı olmuyor. Bazıları oldukça popüler ve doğal olarak çok rekabetçi olurlarken, bazıları hiç aranmamış kelimeler olabiliyor. SEO prensipleri gereği yapmanız gereken popüler ve popüler olmayan etiketlerden postunuzda kullanmak üzere bir grup oluşturmanızdır.

Instagram her paylaşıma maksimum 30 etiket eklenmesine izin vermekte. Fakat sürekli aynı etiketleri kullanmak hesabın "gölge" yani banlanmasına neden oluyor. Bu durumda Instagram gönderileriniz takipçilerin büyük çoğunluğuna gösterilmez. İlaveten yazdığınız yazıdan fazla etiket bulunması takipçilerde hesabın gerçek olmadığı izlenimini yaratır.

Instagram'da Paylaşım Yapılırken Maksimum Kaç Etiket Kullanılmalıdır?

Instagram’ da en çok 30 adet instagram etiket (hashtag) kullanabilir. Instagram’ da genellikle yeni başladığımızda bu konu tam olarak bilinmeyebilir. Kişiler paylaşım yaptıkları fotoğrafların altına etiketleri cümle tamamlıyormuşçasına kullanıyorlar. Bu şekilde kullanım çoğu zaman bir anlam ifade etmez. Etiket nasıl oluşturulmalı ? Paylaşılan fotoğrafla ilgili olabilecek taglar kullanmak gerekir. Mesela manzara fotoğrafı için, manzarayı oluşturan taglar #gün #gündoğumu #günbatımı #nature #doğa gibi alakalı olabilecek taglar kullanılması gerekir. Zaten taglar yazıldığında ilgili tag için önceden ne kadar fotoğraf paylaşıldığı belirtilir. Gaye, önceden paylaşılmış olan bilindik etiketleri kullanabilmek. Zaman içinde kendinize ait hashtag grupları oluşmakta.

Instagram Sosyal Medya Hesabımı Bir Firmanın Yönetmesine İzin Vermeli miyim?

İnstagram etiket kullanma ve kontrol edilebilmesi amacıyla bir ajans ile anlaşma yapıldıysa, yapılması gereken ilk iş gerekli bilgileri onlara sağlamak ve sürekli onlarla iletişim halinde olmaktır. Hedef kitleyi, ürün ve hizmetleri, rakiplerin kim olduğunu ve bunun yanı sıra markayla ilgili gerekli tüm bilgilerin ajansa iletilmesi lazım. Ajans bünyesinde yapılacak çalışmalarda doğru yolun izlenmesi bakımından bilgilendirme yapmak önemlidir. Bu türden bilgilendirmeler aynı zamanda sosyal medya yönetiminde ne tür bir yol izleneceği hususunda çeşitli bilgileri kapsar ve bu sayede daha başarılı sonuçlar elde edilmesi mümkün olur.