Instagram Hesabım Kapandı

Instagram Hesabım Kapandı

Instagram hesabım kapandı ne yapmalıyım? Sorusunu soruyor olabilirsiniz. Günümüzde en çok kullanılan uygulamaların başında Instagram gelmektedir. Instagram uygulamasını kullanırken, dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Uygulamayı kullanırken, bu hususlara dikkat edilmezse maalesef Instagram hesabının kapatılması sorunuyla karşılaşmak mümkündür. Instagram uygulaması periodik aralıklarla hesapları ve paylaşımları kontrol eder. Şayet birileri hesabınızı şikâyet etmişse ne yazık ki hesabınız inceleme altına alınır uygun bulunursa kapatılır. Hesabı yeniden açmak uzunca bir süre uğraşmanıza ve canınızın sıkılmasına sebebiyet verebilir.

Instagram hesabım kapandı diyorsanız ve nasıl açılacağına dair herhangi bir fikriniz yoksa eğer bu konuda sizlere yol gösterici olmak isteriz. Öncelikle uygulama hesabınızın kapatılacağına dair size bir mesaj veya e-posta gönderebilir. Düzenli aralıklarla E-posta adreslerinin kontrol edilmesi gerekir. Eğer hesap kapatıldıysa, konuyla ilgili bir e-posta almış olmanız gerekir.

Instagram Kapanan Hesaplar Geri Açılabilir mi?

Kapatılmış hesaplarınızın tekrar açılması için, karşınıza çıkacak olan formu ikna edici bir şekilde doldurmanız gerekir. Instagram yetkililerinin zihinlerinde hiçbir bir soru işaretinin kalmamış olması gerekir. Instagram hesabım silindi diyorsanız şayet, bu hususlara dikkat edilmesi gerekir. Hesap geçici bir süre için kapatıldıysa eğer, formda sizlere şu sorular sorulur:

“Kullanılan hesap, kurum – hizmet veya bir şahsı mı ifade ediyor?” Evet demeniz gerekir.

Nüfus cüzdanınızdaki gibi ad ve soyadın yazılması gerekir.

Instagram kullanıcı adının tam olarak yazılması gerekir.

E-posta adresi yazılmalıdır.

Nerede ikamet ettiğinizi yazmanız gerekir. Ülke – şehir - mahalle vb.

Instagram Hesabım Kapandı Yenisini Açabilir miyim?

Instagram hesapları kapanırsa eğer, açılacağına garanti vermek mümkün olmaz. Fakat yine de yapılabilecek bazı işlemleri sizler için sıralamak mümkün.

Instagram hesabım donduruldu veya ınstagram hesabım kapandı diyorsanız, şu işlemleri yapabilirsiniz:

Uygulamaya giriş yapın,

Hesabınızın kapatıldığında dair bir mesaj alacaksınız,

Şayet bir sorun olduğunu düşünürseniz, “Bize Bildirin” kısmını tıklayın.

Bu bölümde kapatılan hesabı kurtarmaya yardımcı olacak bir form karşınıza çıkacaktır.

Bu formda istenilen bölümleri doldurmanız gerekir.

Doldurduktan sonra göndere basın.

E-posta adresinize bu form için bir kod gelecek. Bu kodu not ederek, E- maili yanıtlamanız gerekir.