Nasıl Tiktok Takipçisi Bulunur

Nasıl Tiktok Takipçisi Bulunur

Viral video uygulamalarının popülaritesinin hızla artmasından dolayı TikTok'ta daha fazla takipçi edinme daha fazla önem kazanmaktadır.  İzlenmelerinizi yükseltmekten, hashtaglerinizi optimize etmeye kadar, takipçi kazanmanın ve bir TikTok topluluğu oluşturmanın yaratıcı yolları sonsuzdur. Bu yazıda TikTok'ta takipçi kazanmak için en iyi stratejileri sizinle paylaşıyoruz. Dünya çapında 800 milyondan fazla aktif TikTok kullanıcısı var. Bu, platformda takipçi sayınızı yüksek seviyelere getirebilmeniz için yeterli sayıda kullanıcı olduğu anlamına geliyor.

TikTok Uygulaması

TikTok, TikTok’un Instagram'daki Keşfet Sayfasının karşılığı olan Sizin İçin sayfasına sahiptir. Kullanıcıları bir haber akışında gezindirmek yerine, TikTok, her kullanıcı için sonsuz bir kişiselleştirilmiş içerik akışı olan Sizin İçin adlı sayfa üzerinden kullanıcılarına hizmet sunmaktadır. Sizin İçin sayfası, kullanıcıların TikTok'taki diğer videolarla nasıl etkileşimde bulunduğuna dayanarak öneriler sunar. Sizin İçin sayfasını viral olan içeriklerin bulunduğu bir yapı olarak düşünün ve önceki uygulama etkinliğinize dayalı olarak TikTok'un beğeneceğinizi düşündüğü şeyleri sizlerin karşısına çıkartır. Dolayısıyla, Sizin İçin sayfası ve Keşfet sayfası aynı olmadığından, her markanın doğru kitlenin önüne çıkma fırsatı vardır. Bu, TikTok'un uygulamalarda viral statüye ulaşma konusunda oldukça eşit bir hizmet alanına sahip olduğu anlamına gelir. Instagram veya YouTube'un aksine, sıfır takipçisi olan hesaplar bile yeni bir videoda milyonlarca görüntüleme alabilir. Bunu akılda tutarak, gerçekten doğru bir TikTok stratejisine bağlı kalmanız ve faydalarını almak için bu yeni video biçimini deneyecek kadar cesur olmanız gerekir. Taktiklere geçmeden önce, TikTok topluluğunuzu büyütmek için en iyi stratejiyi tanımlamanıza yardımcı olacak markaların ve işletmelerin TikTok hakkında bilmesi gereken birkaç şey var.

TikTok Kullanıcı Yaş Profili ve Takipçi-Satış İkilemi

TikTok kullanıcılarının yaş ortalaması şuan diğer yaygın olarak kullanılan sosyal medya platformlarındaki yaş ortalamalarına göre daha düşük seviyededir.  Bu nedenle içeriklerinizi oluştururken stratejilerinizi daha iyi bir şekilde belirlemelisiniz. İkinci bir konu olarak takipçi sayısının diğer platformların aksine satış ve gelir konularına olan etkisinin pek olmaması. Gelirleriniz hesaba katılırken Youtube’da olduğu gibi takipçi sayısının önemi TikTok’ta pek yoktur.