Takipçi Engeli Kaldırma

Instagram Takipçi Engeli Kaldırma İşlemleri Nasıl Olmalıdır?

Hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip olan sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram milyonlarca kullanıcıya sahip bir uygulama haline geldi. Instagram’da takip ettiklerimiz bizi takip edenler gibi çevremizi belirleyen bir kitle oluşarak ilerlemekte. Ancak bazen sorun yaşadığımızda ya da ulaşmalarını istemediğimiz kullanıcılar olduğunda engelleme seçeneğini kullanıyoruz. Bu seçenekle birlikte engellediğimiz kullanıcı paylaşımlarımızı göremiyor bizlere mesaj gönderemiyor. Ancak fikrimiz değiştiğinde engellediğimiz kullanıcıları tekrar paylaşımlarımızı görmesi için engelimi kaldırma seçeneğimiz mevcut. Peki Instagram takipçi engeli kaldırma nasıl gerçekleşiyor? İlk olarak sıklıkla kullandığımız Instagram mobil uygulamasından ayarlar seçeneğine girdiğinizde birçok ayar görünmektedir. Bu ayarlardan gizlilik ayarlarına girildiğinde engellenen hesaplar ve yanında engeli kaldır seçeneği mevcut olmakta. Bu seçeneği seçerek engeli kaldırabilirsiniz.

Instagram Takip İsteği Gönderirken Engele Takıldı Ne Yapmalıyım?

Instagram’da takip engeli son dönemde kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı en büyük problemlerden birisi haline geldi. Çoğu kullanıcı bu can sıkıcı problemle karşılaşıp çözüm arıyor. Instagram takip isteği gönderirken engele takıldı ne yapmalıyım? sorusunu soran kullanıcılar için çözüm ise kısıtlı olmakta. Gizlilik kuralları nedeniyle spam işlemlerinin ve sahte hesapların önüne geçmek için geliştirilen çözüm arka arkaya takip etmenin yasaklanması esasına dayanmaktadır. Instagram işleme göre yasak süresini belirlemektedir. Hızlı takiplerde 24 saat ile 48 saat arasında değişen bu yasak devam edilmesi durumunda 7 güne kadar çıkmaktadır. Instagram’ın size bildirdiği süreleri beklemekten başka bir çözüm yolu ise Instagram’a destek yoluyla ulaşmak olacaktır. Yardım merkezinden sorun bildir aracılığı ile sorununuzu bildirebilir ve sürenin dolmasını beklemeden engeli kaldırabilirsiniz.

Takip İsteği Bir Günde En Fazla Ne Kadar Gönderilir?

Spam önleme amaçlı getirilen limitler bulunmaktadır. Bu limitler kullanıcıları spamdan korumak ve kullanıcı listelerini kontrol edip uygulamanın kalitesini dengede tutmak amacı ile yapılmaktadır. Instagram takip isteği bir günde en fazla ne kadar gönderilir? sorusu akıllara gelmektedir. Instagram günlük 7500 takip isteğine izin vermektedir. Normal şartlar altında bir kullanıcının yapabileceğini düşündüğümüzde bu limit oldukça makuldür. Fazlasını takip etmek bir kullanıcı için mümkün gözükmemektedir. Takip engeli takip isteği engeli gibi konularda nanofollow.com uzman bir şekilde destek vermektedir. Ayrıca diğer sosyal medya hesaplarınız için de birçok seçenek bulunmaktadır.