Twitter Takipçi Arttırma

Twitter Takipçi Kazanma

Nasıl daha fazla Twitter takipçisi edinebilirsiniz? Bu, birçok insanın her gün kendine sorduğu bir sorudur. Bu sosyal ağda sıfırdan bir hesap başlattığınızda ve hiç takipçiniz olmadığında, kimse paylaştıklarınızı okuyamaz. Twitter'da daha fazla takipçi edinmenin sihirli bir numarası yoktur, ancak yayınlarınızın daha fazla insana ulaşması için dikkate alabileceğiniz bazı şeyler vardır ve bu da Twitter takipçilerinizi artırır.

Twitter Takipçi Stratejinizi Belirleme

Twitter takipçi sayısı çoğu kişi için önemli bir konudur. İhtiyaçlarınız doğrultusunda bir twitter takipçi stratejisi belirlemeniz bu bağlamda önem taşıyacaktır. Twittter üzerinden ürün tanıtımı ve pazarlama faaliyetleri pek uygun olmadığından dolayı Twitter kullanım amacınızı hedef kitlenin beklentisine göre şekillendirmeniz sizin faydanıza olacaktır. Twitter günümüzde temel olarak gündem hakkında bilgi almak amaçlı kullanılıyor. Bu nedenle haber ve buna benzer bir yayın yapan bir platforma sahipseniz, yada görüş ve fikirlerinizi önemseyecek bir kitlenin var olduğunu düşünüyorsanız Twitter sizin için uygun bir platform olabilir. Paylaşacağınız tweetlerle görüş ve düşüncelerini daha fazla kişiye ulaştırabileceksiniz. Dünya genelinde çok yaygın bir kullanıma sahip olan Twitter sizin için yeterli olacak kullanıcı sayısına sahip olduğundan emin olabilirsiniz.

Twitter Takipçi Arttırma Yöntemleri

Twitter’da takipçi sayınızı korumak ve arttırmak için yapabileceğiniz basit uygulamaları sizin için oluşturup listeledik. Twitter takipçi kazanmak için yapmanız gerekenler:

1. En iyi tweetinizi sayfanızın en üstüne sabitleyin

En son paylaşımınızı veya en iyi, en popüler yani en çok etkileşim alan paylaşımınıza en üst kısımda  yer verebilirsiniz. Bu paylaşım, insanların bilgi sahibi olmak ve daha fazlasını elde etmek için sizi takip etmeye istekli olacak kadar yüksek kaliteli olmalıdır.

2. Biyografinizi mükemmelleştirin

Twitter biyografileri arama motorları tarafından dizine alınır, bu nedenle bu insanların sizinle ilk iletişim noktası olabilir.

3. İnsan yüzüne sahip olun

Markanız yeterince küçükse (yani, bir avuç çalışandan azsa), profil resminizde bir insan yüzü kullanın. Bunun için çok büyükseniz ve bir logo kullanıyorsanız, içerik takviminizin insanlaştırıcı resimler içerdiğinden emin olun. Bu insanları hikayenizdeki karakterler olarak düşünün: kurucu, personel, yıldız sosyal medya yöneticileri vb.